Najlepsze ochraniacze na rynku – które?

Zadając pytanie , szczególnie młodym piłkarzom – które ochraniacze są najlepsze, często odpowiadają, że Adidas czy Nike. Wymienianie określonych producentów być może jest dla nich najprostszą odpowiedzią, jednak nie zawsze firma jest najważniejsza.

Okazuje się, że te niszowe, o których nie słychać, mogą produkować często produkty równie wysokiej jakości. Piłkarze powinni zdać sobie z tego sprawę i zastanowić się nad rodzajem ochraniaczy, które muszą uznać za najlepsze. Zapewne odpowiedź na to pytanie może być trudna, bowiem jeszcze do niedawna nikt nie przykładał wagi do tej części piłkarskiej garderoby. Dopiero od kilku lat ochraniacze są obowiązkowym elementem ubioru, bez którego piłkarz nie może wyjść na boisko. Takie przepisy wprowadziła Piłkarska Federacja po tym, jak zawodnicy nagminne zaczęli się faulować, chcąc wyeliminować najlepszych piłkarzy drużyny przeciwnej.

Rywalizacja czołowych producentów sprzętu sportowego

Zanim znane firmy produkujące odzież i akcesoria sportowe nie zaczęły ze sobą rywalizować, ochraniacze nie były znane przeciętnemu człowiekowi. O ile wiedzieli o nich czołowi zawodnicy największych klubów, o tyle Ci z mniejszych lub ludzie, którzy nie mieli do czynienia z piłką nożną, w ogóle nie zdawali sobie sprawy z faktu, że taki gadżet istnieje i może chronić piszczele zawodnika. Boom na tego typu produkty zaczął się w momencie, kiedy czołowe firmy zaczęły rywalizować między sobą w produkcji i sprzedaży ochraniaczy.

Pierwszymi, które bardziej i mniej doświadczeni piłkarze pokochali były ochraniacze firmy Nike. Model Blade charakteryzował się niską wagą, dzięki czemu piłkarze nie odczuwali ich obecności podczas całego meczu. Było to dla nich istotne szczególnie w ważnych momentach gry. Warto bowiem podkreślić, że zupełnie inaczej gra się bez ochraniaczy, a inaczej wyposażonym w ten sprzęt. Pomimo tego, że możesz wybrać najlżejsze ochraniacze, nie uchronisz się przed zmęczeniem podczas gry, w której na pewno odczujesz dodatkowe gramy na nodze.

Które zatem są najlepsze?

Skoro wspomnieliśmy o rywalizacji czołowych producentów, którzy na rynek wypuszczają co rusz to nowe warianty ochraniaczy, zapewne oczekujesz od nas, że powiemy Ci, które faktycznie są najlepsze. Musimy Cię rozczarować. Pojęcie “najlepsze” jest bardzo subiektywne. Tak naprawdę każdy z nas może wyjść na ulicę, zapytać przechodnia o najlepsze ochraniacze i usłyszeć zupełnie coś innego, niż by nam się wydawało. Na 100 przepytanych możesz usłyszeć 100 różnych odpowiedzi. Wiesz dlaczego? Bowiem dla każdego zawodnika czy osoby postronnej w ochraniaczach liczy się zupełnie coś innego. Dla jednego najlepszymi będą te, które posiadają jednocześnie ochraniacze na kostki, zaś dla innych będzie to najgorszy wariant, ponieważ jest ciężki i niewygodny, a do tego utrudnia manewry podczas gry. Niemniej jednak będzie o wiele lepiej chronił nogę piłkarza, aniżeli popularna “deska”. Jeśli chcesz usłyszeć odpowiedź na pytanie, które są najlepsze, zajrzyj w głąb siebie. Na pewno znajdziesz odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *